. . . . . . . خانه پدری . . . . . . .
اولین تارنمای خبری و تحلیلی ملایر

          ما تازه ابتدای راهیم و رسیدن به این نقطه به مدد دوستانی فراهم شده است که با پیشنهاداتشان راهگشای ما بوده اند. از جمله پیشنهادات جناب امینی راه اندازی برنامه ای سالانه جهت بزرگداشت نخبگان ملایر است که در دستور کار تارنمای خانه پدری قرار گرفته و در دست اقدام است ـ جزئیات موضوع با اعلام یک فراخوان عمومی به اطلاع خوانندگان محترم خواهد رسید. ـ از همین رو مقاله تاریخچه ملایر به دوست بزرگ وار جناب رضا امینی تقدیم می شود ضمن این که از پیشنهاد دیگر ایشان مبنی بر ارائه مقاله ای در خصوص دالان های تاریخی در کسب و ننج که نتیجه تحقیقات شخصی خودشان است استقبال می کنیم و منتظر دریافت این تحقیق ارزشمند می مانیم.

مهرداد پاک منش ـ سرپرست گروه

تاریخچه ملایر (قسمت اول/گردآوری: دوست ارجمندی به نام سروش)

با در نظر گرفتن آثار تاريخي ملاير مي‌توان نتيجه گرفت كه ملاير شهري آباد و پرنعمت بوده است. به علّت وضع خاص سوق الجيشي يعني قرار گرفتن در ميان نهاوند، تويسركان، اراك، همدان، بروجرد و جبال اطراف آن، نمي‌توان اين شهر را جديدالاحداث به حساب آورد. از نوشته‌هاي محققان ايراني و اروپايي چنين استنباط مي‌گردد كه ملاير قدمت تاريخي داشته و به هيچ وجه نمي‌توان تأسيس اين شهر را توسط سلسله قاجاريه دانست. نويسنده كتاب تاريخ ايران باستان از مادها تا اسلام چنين آورده است: دو ماد بزرگ يا عراق عجم وجود داشته، كه شامل گروس، كرمانشاهان، نهاوند، ملاير، تويسركان و همدان بوده است. شرق شناس بزرگ روسي ولادمير مينورسكي وجود دژگوراب و قصه ويس و رامين كه قدمت ملاير را ثابت مي‌كند، تأييد مي‌نماید. شرق شناس انگليسي براون در حاشيه منظومه ويس و رامين نوشته است گوراب در پنج كيلومتري ملاير قرار دارد وكاخ بزرگ آن بنايي است که اکنون ويران شده اما يكي از بزرگ ترين آثار باستاني است كه من تاكنون در ايران ديده‌ام. پيدا شدن سكه‌هايي در نازين قلعه ازندريان و پيدا شدن ظروف سفالي در ده نو علي آباد و اوچ تپه دال بر قدمت ملاير است.

به لحاظ پیشینه تاریخی از آثار به جا مانده قلعه های نیمه ویران در دره حاصل خیز ملایر و دهکده باستانی آن در شعاع 20 الی 30 کیلومتری شهر می توان از سابقه طولانی سکونت در این منطقه یقین حاصل کرد. به گونه ای که گزارشات باستان شناسی و تاریخی حکایت از سوابق سکونتی بیش از 2000 سال را برای این شهر بیان می دارد. باستان‌شناسان نام ملایر را به معنی «آشیانه عقاب» دانسته‌اند. جمعی از زبان شناسان ملایر را این گونه نیز توصیف کرده اند: مل+ آیر مل به معنی سرزمین، آیر به معنی آریایی؛ سرزمین آریایی ها و نیز ملاير به جهت وجود آتشكده معروف دوره مادها كه اكنون در تپه قديمي نوشيجان واقع است در زمان قديم به نام "مال آگر"به معناي خانه آتش ناميده مي‌شد. روایت دیگر این نام گذاری این است که در زمان مادها در این منطقه با روشن کردن آتس برروی تپه ها اخبار را به سایر نقاط می رسانده اند . لطفا ادامه مطلب را بخوانید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/30 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

جهان چگونه دچار بحران شد؟ ( قسمت دوم/ کامران غیاثوند)

 

مسکن در آمریکا 2 یا 3 درصد رشد سالانه داشت و این روند سال ها حفظ شده بود اما در ماه های ابتدایی سال 2007 وقتی قیمت مسکن در آمریکا یک باره به صورت حباب وار و غیرواقعی بالا کشید، کارشناسان ارشد بانک های آمریکا کنار هم نشستند و به این توافق رسیدند که افزایش قیمت مسکن نشان دهنده یک فرصت تاریخی برای کسب سودهای سرشار است پس می توانند تسهیلات کلان ارائه کنند تا مردم نسبت به خرید مسکن اقدام کنند و در مقابل برای اطمینان از بازپرداخت تسهیلات، مسکن را تا پایان دوره بازپرداخت موقتاً به ترهین خود درآورند. بانک ها برای جذب درخواست های بیشتر علاوه بر منابع موجود، بخشی از ذخائر بانکی را نیز جهت ارائه تسهیلات در نظر گرفتند و با این حساب دو فرضیه برای پرداخت تسهیلات متصور شدند. فرضیه اول این بود که افراد متقاضی توانایی پرداخت وام ها را خواهند داشت که در این صورت حجم بالایی از سرمایه بانک ها خارج می شود و پس از یک گردش مالی به همراه سودهای کلان به محل اولیه باز می گردد و فرضیه دوم این بود که ممکن است متقاضیان قادر به بازپرداخت تسهیلات نباشند. در این شرایط قیمت آینده مسکن در آمریکا برای بانک ها بسیار مهم بود لذا پیش بینی کردند قیمت مسکن در آینده روز به روز بالا و بالاتر خواهد رفت پس بانک ها می توانند خانه های خریداری شده را به عنوان مطالبات خود توقیف کنند و به فروش برسانند که در این حالت نیز باز سود بسیاری نصیب آن ها می شود. مدیران موسسات مزبور در بررسی هایشان به این نتیجه رسیدند که لطفا ادامه مطلب را بخوانید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/29 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

غدیر  بر همگان مبارک

دست نوشته زیر به قلم دوست ارجمندمان رضا ولی پور تهیه شده که خواندن آن را به همشهریان خوبم پیشنهاد می کنم. مهرداد پاک منش ـ سرپرست گروه

 

براي علي...

تا دنيا دنياست چشم مظلوم بني آدم دنبال علي مي گردد.

13 رجب ، تهران، لويزان ۱۳۸۴

آسمان تهران با شكوه تر از پيش مي نمايد.هواي روشن پاكي در پايين درختان بيشمار لويزان جريان دارد.به رسم هر سال روز تولد علي را در كنار سيد خواهیم بود .تفاوت جشن سيد اين پير دلشده در اين است كه جشن تولد مولا را به جاي شب هنگام ظهر برگزار ميكند.جمعيت از هر سال نيز باشكوه تر است.بيشتر تهراني هستند و چند نفري نيز از شهرستان آمده اند كه در اين بين يك گروه شش نفره از كردهاي سنندج نمود بيشتري دارند و جنب و جوششان از همه بيشتر است و با لباس محلي گل و گشادشان كه وقار خاصي به آنها بخشيده در حال رقص و سماعند.سيد را ميبينم لباس بلند باشكوهش را پوشيده و مدام مشغول خوشامدگويي به ميهمانان است.به سرعت به طرف ما مي آيد و مانند دوستان قديمي يكديگر را در آغوش ميكشيم.موسيقي پر قدرتي در حال پخش است كه ذكر يا علي خواننده اش مدام قدرت سازها را در خود محو مي كند و به عالم خيالت مي برد. انديشيدن به علي كار راحت سختي است،راحت كه مطلب بسياراست و سخت چون مي توان ساعتها و ساعتها به علي فكر كرد بي آنكه مقال را به سرانجام برده باشي.ميتوان تاباند شعاعي از بيكران علي را در علم و حلم و صبر و عدل و قضا تا فانوس راه شود در اين بيراهي بزرگ. بزرگي علي را همين بس كه دشمنان او نيز كتمان عظمتش را تاب نمي آورند   تاريخ هنوز به ياد دارد پيرزني را كه هر بامداد راه بر معاويه ميبست تا داد فرزندش را كه بدست سربازان او اسير بود گوشزد كند و آنقدر پافشاري كرد تا خليفه خود خوانده را به خشم آورد:خدا از علي نگذرد كه طعم مخالفت با حكومت را به اين مردم چشاند! احمد كسروي را همه ميشناسند طلبه اي  سركش كه در سالهاي نخستين به خاطر انحرافش از حوزه اخراج شد و نوشته هاي بسياري در تخريب بزرگان تشيع به چاپ رساند ولي در كتابي با عنوان شعيعگري-چاپ بن آلمان-اعتراف را به فرياد مي آيد كه انتخاب علي در 1400سال پيش دموكراتيك بوده و مولا براي راي مردم ارزش بسيار قايل بوده است و مثال مي آورد كه بعد از بيعت مردم با علي،نامه اي به معاويه فرستاد كه:پسر ابوسفيان تا امروز كاري به رفتار تو نداشتم ولي امروز چون مردم با من بيعت كرده اند و از من خواسته اند حكومت را بپذيرم از تو بازخواست خواهم كرد. و ديگر صادق هدايت است كه با نوشته هايي چون توپ مرواري و زيارت و...شديدا از باورهاي مذهبي مسلمانان انتقاد ميكند ولي كتاب فوائد گياهخواري خود را با ذكر حديثي از حضرت امير آغاز مي كند ”ولاتجعلوا بطونكم مقابر الحيوانات” لطفا ادامه مطلب را بخوانید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 اسكلت مردگان در دالان‌هاي زيرزميني سامن كشف شد

 جستجو در شهر زيرزميني مردگان
 
دالانهاي متعدد دستكن در عمق چهار متري شهر سامن ملاير، باستان‌شناسان را با زيستگاه منحصر به فردي در عمق 3 تا 5 متري اين شهر روبرو كرده است. تاكنون قطعاتي از اسكلت‌هاي انساني به همراه قطعات سفالي در حدود 5 اتاق در راستاي اين دالان‌ها شناسايي شده؛ اما با اين وجود بسياري از باستان‌شناسان، گورستان بودن اين تاريخ مدفون را منتفي مي‌دانند.
پاييز سال 84 در جريان كانال‌كشي اداره مخابرات در يكي از خيابان‌هاي بخش سامن شهر ملاير، قسمتي از يك دالان به دست آمد. در بررسي‌ها حدود 45 متر از اين دالان‌ها كه انشعاب‌هاي بسياري هم دارند کشف شد و معلوم گرديد اين دالان‌ها كه داراي ورودي‌ها و هواكش‌هاي بسيار بوده و با احداث ساختمان‌هاي شهر به وسيله مردم پر شده‌است، دستكن است و اتاقك‌هاي بسيار، شبيه دخمه‌ در آنها وجود دارد كه تاكنون 20 اتاق در شعاع 200 متري مورد بررسي باستان‌شناسان قرار گرفته است.
پيش از اين بررسي‌ها از اين دالان‌ها با نام شهر مردگان ياد مي‌شد و قدمت آن را به 3 هزار سال پيش نسبت داده‌ بودند. اما پس از شناسايي اين شهر زيرزميني، مردم منطقه از مشاهده اجساد و دالان‌هاي مشابه در زير خانه‌هاي خود خبر دادند كه به دليل ناآگاهي آن‌ها، در جريان كندن پي و ساخت و ساز خانه‌ها از بين رفته است.
دو سال پس از كشف اين دالان‌ها با توجه به اهميت موضوع اولين فصل از كاوش‌هاي دستكن سامن در سال 86 به سرپرستي علي خاكسار، به منظور پاك‌سازي، مرمت، حفاظت و نقشه‌برداري انجام شد و اقدامات نورپردازي اضطراري دالان‌ها به وسيله‌ لامپ‌هاي معمولي نيز در همين سال صورت گرفت.
امسال و در ادامه كاوش‌هاي دستكن، گروه 20 نفره در دومين فصل از كاوش‌هاي باستان‌شناسي دالان‌هاي دستكن سامن به سرپرستي علي خاكسار در پي دستيابي به محدوده نهايي و گستره واقعي اين اثر منحصر به فرد هستند. لطفا ادامه مطلب را بخوانید.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/25 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 

داش آکل در شبکه چهار

"داش آکل صادق هدایت به شبکه چهار می آید... "مرجان عشق تو مرا کشت"

فیلم تلویزیونی "آتش در قداره" بر مبنای داستان کوتاه "داش آکل" نوشته صادق هدایت در شبکه چهار تولید می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، منصور براهینی فیلمنامه این فیلم را به سفارش شبکه چهار نوشته و به احتمال زیاد داود دانشور آن را کارگردانی خواهد کرد. فیلم تلویزیونی "آتش در قداره" به لحاظ ساختاری تجربه‌ای نو برای شبکه چهار محسوب می‌شود.

فریدون جیرانی هم قصد دارد به زودی یک فیلم تلویزیونی با محوریت مسائل اجتماعی برای ایام دهه فجر شبکه چهار تهیه کند. هنوز کارگردان این فیلم که نام قطعی آن معلوم نیست مشخص نشده است.

نوشته شده در تاريخ 87/09/25 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
رضا ارحام صدر عصر امروز 24 آذر ماه در منزل خود در اصفهان در 85 سالگي از دنيا رفت

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين بازيگر پيشكسوت تئاتر و سينما ارديبهشت ماه ‌1302 در محله باقلعه‌ي بخش ‌4 اصفهان متولد شد و فعاليت هنري خود را از سال ‌1326 و بازي در تئاتر آغاز كرده و در واقع از پايه‌گذاران تئاتر در اصفهان محسوب مي‌شود.

او همچنين در سال ‌1336 با فيلم «شب نشيني در جهنم» وارد سينما شد و سپس در فيلم‌هايي چون «علي واكسي»، «ستاره‌اي چشمك زد»، «مردان خشن»، «جعفرخان از فرنگ برگشته»، «نصف جهان» و «افسانه شهر لاجوردي» بازي كرد.

از نمايشهاي او نيز مي‌توان به «رفيق‌ناجنس»، «بوقلمون‌ها»، «كدام يك از دو»، «دلقك‌ها»،«وادنگ»، «خروس بي‌محل» و... اشاره كرد.

آخرين فعاليت سينمايي اين بازيگر كه به دليل كهولت سن كم‌كار بود، به فيلم ويديويي «درسا» محسن دامادي در سال 84 برمي‌گرددادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/25 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

دليل فارسي بودن گوگل مدير ايراني آن است

اميد کردستاني، نايب‌رئيس ارشد بخش فروش و عملکرد جهاني در شرکت اينترنتي گوگل است. در حالي که ياهو ايران را از ليست کشورهاي موجود در اين سايت حذف کرده است اما گوگل به لطف مدير ايراني خود همچنان زبان فارسي را به رسميت مي شناسد. اميد کردستاني در تهران به دنيا آمده و در سن چهارده سالگي، پس از مرگ پدرش به کاليفرنيا رفته‌است. وي مدرک کارشناسي مهندسي برق خود را از دانشگاه ايالتي سن‌خوزه گرفته‌است. وي همچنين در سال 1991 مدرک کارشناسي‌ارشد خود را در رشته «مديريت بازرگاني» (MBA) از دانشگاه استنفورد گرفت. وي از هر دو طرف مادري و پدري اصليت تهراني دارد و همچنين متولد و بزرگ شده تهران است و زبان مادري فارسي دارد. او داراي سابقه‌اي بيش از 12 سال در زمينه فناوري سطح بالا در شرکت‌هاي پيشروي اينترنتي مانند نت‌اسکيپ است. او همچنين نائب‌رئيس بخش توسعه، کسب و کار و فروش در اين شرکت بود و توانست بازده مالي وب‌گاه نت‌اسکيپ را در عرض 18 ماه از 88 ميليون دلار در سال به بيش از 200ميليون دلار در سال برساند. او کارش را در نت‌اسکيپ در بخش فروش اُاي‌ام (OEM) آغاز کرد و در طي دوره چهار ساله که در آن شرکت حضور داشت مسئوليت برقراري ارتباطات تجاري با شرکت‌هايي چون اي‌بِي، سيتي‌بانک، آمريکن‌آن‌لاين، آمازون، تراولاسيتي، اينتل و اکسايت را برعهده داشت. کردستاني پيش از آغاز کار در نت‌اسکيپ در بخش‌هايي چون بازاريابي، مديريت محصول و توسعه،کسب و کار در شرکت‌هايي چون 3DO، Go و هيولت-پکارد فعاليت مي‌کرده‌است. کردستاني در 8 مي 2006 در مجله تايم به عنوان يکي از صد نفري که دنيا را شکل داده‌اند نام گرفته‌است . وي هم اکنون يکي از بزرگترين مديران ارشد شرکت گوگل است.


منبع:برنا

نوشته شده در تاريخ 87/09/25 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
22بهمن آخرین ورزش و مردم روی آنتن
 
پس از تغييرات اعمال شده در ساختار معاونت ‏سيما، شبکه اول ملزم به تغيير در چارت‌هاي سازماني خود شد.‏به گزارش بولتن نيوز و به نقل از روابط عمومي شبکه اول سيما، اين تغييرات با حذف گروه ورزش و تفريحات اين شبکه آغاز شده و از اين‌روي، قديمي‌‏ترين برنامه ورزشي شبکه اول سيما که نزديک به سي سال سابقه دارد، در روز 22 بهمن ‏با حضور چند تن از چهره‌هاي پيش‌کسوت عرصه ورزش ايران و دست‌اندرکاران سه ‏دهه اخير اين برنامه، آخرين برنامه به روي آنتن خواهد رفت.‏ بهرام شفيع در همين زمينه گفت: برنامه به دليل نداشتن الگوي توليدي تعطيل خواهد شد ‏و تلاش کرده‌ام در هفته‌هاي پاياني تا روز 22 بهمن، خاطره خوشي در ذهن ورزشي‌ها ‏به يادگار بگذاريم.‏ گوينده باسابقه شبکه اول سيما همچنين افزود: در روز 22 بهمن از استاد عطاءالله بهمنش، ‏جهانگير کوثري، حسين سبط احمدي، احمد خجسته و عباس بهروان را که در اين سي ‏سال، وظايف گوناگوني در اين برنامه داشته‌اند، دعوت کرده‌ايم، همچنين در تلاش هستيم ‏تا از مهندس ضرغامي هم براي پايان پرافتخار اين برنامه دعوت کنيم.
‏ورزش و مردم در سال 58 در شبکه اول سيما به همت مجيد وارث راه‌اندازي شد و در ‏روز 22 بهمن پس از سي سال براي هميشه پايان خواهد يافت.‏

نوشته شده در تاريخ 87/09/25 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

معاون فرماندار ملاير:

بانك اطلاعاتي بانوان در ملاير ايجاد مي‌شود 

معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ويژه ملاير گفت: به منظور جمع‌آوري اطلاعات، آمار و ارقام صحيح از مجموعه بانوان و طرح مشكلات آنها، بانك اطلاعاتي بانوان در ملاير ايجاد مي‌شود.

سيد رسول حسيني در كارگروه زنان و خانواده شهرستان ملاير اظهار داشت: با جمع‌آوري و تهيه اطلاعات صحيح و بيان مشكلات بانوان، به تبع مي‌توان براي حل مشكلات اقدام كرد. وي افزود: قريب به 15 هزار دانشجو در ملاير وجود دارد كه از اين تعداد 60 درصد آنها را خانم‌ها تشكيل مي‌دهند. معاون فرماندار ملاير بر وجود يك مشاور بانوان در ادارات تأكيد كرد و گفت: طي سال‌هاي اخير اختلاف بين خانواده‌ها به ويژه بين زن و مرد سير صعودي داشته است كه با توجه به اين مسأله ايجاد مشاور خانواده در ادارات امري ضروري به نظر مي‌رسد. وي با اشاره به اينكه ادارات در برگزاري مراسم در حوزه بانوان همكاري لازم را داشته باشند، موفقيت هر مرد را در داشتن زن خوب عنوان كرد و يادآور شد: اين نكته حائز اهميت است كه زنان در جامعه، از جايگاه پاييني برخوردار نيستند. حسيني با اشاره به اينكه امروز، عصر پيشرفت و تكنولوژي است، تصريح كرد: گفتمان‌هاي بين جامعه زنان بايد اطلاع‌رساني شود تا از اين طريق به ارتقاي سطح فرهنگ آنها نيز كمك شود. وي خاطرنشان كرد: برگزاري اين كارگروه‌ها مي‌تواند موارد زيادي را مطرح كند تا اگر اين موارد نياز به پختگي داشته باشند به كارگروه استان ارجاع شود. معاون فرماندار ملاير در پايان هدف از برگزاري اين كارگروه را عدم گرايش بانوان به بزه‌هاي اجتماعي بيان كرد.

منبع: فارس

نوشته شده در تاريخ 87/09/22 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

ساخت هتل در ملاير

يكي از محورهاي توسعه در شهرستان ملاير صنعت گردشگري است كه قرار است مجموعه تفريحي توريستي بام ملاير با مشاركت بخش خصوصي به يكي از محورهاي توسعه گردشگري در شهرستان تبديل شود. هردار ملاير با بيان اين مطلب در كارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ملاير گفت: مساحت بام ملاير 5000 مترمربع است و نصب تله‌كابين، پيست درشكه سواري و دوچرخه سواري از اقداماتي است كه در آينده در اين منطقه انجام مي‌شود. عليرضا امامي افزود: مجموعه گردشگري بام ملاير محيط بسيار مناسبي براي سرمايه‌گذاري سرمايه‌گذاران است. مامي همچنين از احداث 2 هتل 3 ستاره و 4 ستاره در ملاير خبر داد و افزود: يكي از پروژه‌ها متعلق به شهرداري است كه در باغ تاريخي سيفيه احداث مي‌شود. وي زيربناي اين هتل را 5800 متر عنوان كرد و گفت: مبلغ 3 ميليارد و 200 ميليون تومان براي اين پروژه نياز است. وي پيشرفت فيزيكي اين هتل را 42 درصد دانست و ادامه داد: هتل پارك كوثر با مشاركت بخش خصوصي و مشاركت شهرداري با 72 درصد پيشرفت فيزيكي در آينده‌اي نزديك به بهره‌برداري مي‌رسد. امامي اظهار داشت: 3 مجموعه خدماتي، رفاهي بين راهي ه مستقيم سوغات ملاير در 3 نقطه از ورودي شهر ملاير احداث مي‌شود.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/22 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
برای اولین‌بار در کشور
اتوبوس‌های قزوین به تهران، زنانه - مردانه شد

فرماندهی انتظامی استان قزوین، در یك تصمیم‌گیری ناگهانی دستور داده است كه اتوبوس‌های بین‌شهری قزوین به تهران در پایانه مسافربری این شهر، تفكیك شوند و به‌صورت زنانه و مردانه حركت كنند. سردار هدایتی، فرمانده انتظامی استان قزوین درباره اجرای طرح تفكیك جنسیتی اتوبوس‌های مسافربری ترمینال گفته است: «این طرح به درخواست دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان و همچنین خانواده‌ها از تاریخ 15 مهرماه امسال اجرا شده است.» او با اشاره به اینكه این طرح در اردیبهشت و خردادماه به‌صورت آزمایشی انجام شده بود، گفته است: «بنابراین طرح اتوبوس‌های مسیر قزوین ـ تهران به اتوبوس‌های ویژه آقایان، ویژه خواهران و خانواده‌ها تفكیك شده است.» سردار هدایتی در پاسخ به این سوال كه «آیا تاكنون مواردی درباره ایجاد مشكلی در اتوبوس‌ها به پلیس گزارش شده بود كه منجر به اجرای این طرح شود؟»، گفت: «تاكنون در این زمینه شكایتی را دریافت نكرده‌ایم، همچنین برای ارتقای سطح امنیت در جامعه نیز نباید منتظر به‌ وجود آمدن مشكلی بود تا اقدام به اجرای طرحی كرد.» ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/22 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

تخمها قبل از مرغ ها بوده اند

كشف يكي از نادرترين آشيانه هاي دايناسورها

ديرين شناسان با كشف فسيل نادري از آشيانه دايناسور از حل معماي پيچيده و پرسش معروف انسان مبني براين كه اول مرغ بوده يا تخم مرغ، خبر مي دهند.

 حدود 77 ميليون سال پيش، دايناسور گوشتخوار كوچكي درون لانه اش در امتداد ساحل شني رودخانه و روي تخم هايش نشسته و زماني كه سطح آب بالاآمده بود، به نظر مي رسد مادر، فرزندان از تخم درآمده اش را گذاشته و فرار كرده است. یافته محققان حاكي از كشف فسيل لانه اي با حداقل بخش هايي از 5 تخم است. فسيل اين آشيانه نادر، پشته اي از شن به پهناي حدود نيم متر و وزني تقريبا معادل 50 كيلوگرم است. به اعتقاد ديرين شناسان برخي از مشخصه هاي اين لانه منحصربه فرد با لانه پرندگان مشترك است و بررسي و تحليل اين ويژگي ها براي دانشمندان مشخص خواهد كرد كه به چه زماني تعلق دارند. به اظهار محققان بخش ديرين شناسي دايناسورها در موزه رويال تيرل كانادا كه روي اين فسيل نادر تحقيق مي كنند، مشخصه هايي از قبيل نحوه نشستن روي تخم ها، ساختمان لانه و تخم هايي با نوكي تيز، پاسخي به اين پرسش كهن و بي جواب مانده است كه اول مرغ بوده يا تخم مرغ.

به اعتقاد زلنيتسكي، ديرين شناس دانشگاه كالگاري كانادا و نخستين دانشمندي كه تحليل دقيقي از اين آشيانه دايناسور صورت داده، شايد جواب خود اين معماي بغرنج و ضرب المثل قديمي مبهم باشد، ولي با اين يافته جديد مي توان گفت تفسير اين عبارت ديگر تغيير كرده است. بر اساس شواهد موجود، دايناسورها شكل دهنده لانه هايي شبيه به لانه پرندگان بوده اند و خيلي پيشتر از آن كه پرندگان و از جمله مرغان از دايناسورها تكامل يابند، اين دايناسورها بوده اند كه مبادرت به گذاشتن تخم هايي مشابه تخم پرندگان در آشيانه مي كردند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/18 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 فرماندار ملاير :

 ملاير 23 درصد كشمش كشور را تامين مي‌كند
 
معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: اين شهرستان با توليد سالانه ۲۲۸ هزار تن از مناطق مهم توليد انگور در كشور است. حسن خيريانپور در همايش علمي كاربردي انگور و فرآورده‌هاي آن، از انگور به عنوان يكي از مهمترين محصولات كشاورزي شهرستان نام برد. وي افزود: سطح زيركشت انگور در شهرستان ملاير ۳/۲ درصد مجموع سطح زير كشت اين محصول در كشور است. وي گفت: ميزان محصول انگور ملاير ۶۰ درصد مجموع توليد اين محصول در استان همدان و ۷/۴ درصد توليد كشور است. وي ادامه داد: هم‌اينك ۲۰ هزار هكتار از مجموع ۳۱۴ هزار و ۵۰۰ هكتار سطح اراضي زير كشت انگور كشور در استان همدان كاشت مي‌شود كه حدود ۱۰ هزارهكتار آن در شهرستان ملاير زير كشت رفته است. وي گفت: ميزان توليد انگور در كشور 3 ميليون و ۲۰۰ هزار هكتار بوده كه از اين رقم ۳۶۰ هزار تن به استان همدان اختصاص دارد.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/18 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير خبر داد

 اعتبار يك ميليارد و 400 ميليون توماني براي خشكسالي ملاير
 
 طبق آيين‌نامه تصويب شده درهيأت دولت و مصوب شده در شوراي برنامه‌ريزي استان، يك ميليارد و 400 ميليون تومان در بحث اعتبارات خشكسالي سهم شهرستان ملاير است. معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير با بيان اين مطلب در ستاد حوادث غيرمترقبه شهرستان ملاير بر رفع مشكلات به وجود آمده براي روستاييان طي زمستان سال جاري تأكيد كرد و افزود: نبايد بارش برف  قطعي برق، آب، تلفن و گاز براي روستاييان همراه باشد.  باحسن خيريانپور با اشاره به اينكه همه امكانات شهرستان در اختيار مجموعه شهرستان است، گفت: ادامه مطلب را بخوانید.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/18 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

معاون سازمان آموزش و پرورش استان:

 هنرستان الغدير ملاير قابل استفاده نيست
 
 مشكل راه ورودي هنرستان الغدير ملاير هنوز حل نشده و همچنان به قوت خود باقي است، اگر مشكل اين هنرستان حل نشود ساختمان آن قابل استفاده نخواهد بود. مدير آموزش و پرورش شهرستان ملاير با بيان اين مطلب در جلسه شوراي آموزش و پرورش ملاير با اشاره به اينكه 94 باب از آموزشگاه‌هاي شهرستان داراي استحكام هستند، افزود: 56 باب از مدارس نياز به مقاوم‌سازي و 59 واحد نياز به تخريب و نوسازي دارند كه با وجود اين مدارس امنيت دانش‌آموزان به خطر مي‌افتد. ادامه مطلب را بخوانید


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/18 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

كاهش سهميه بنزين زمستان تكذيب شد

محمد رويانيان: برخي خبرها درباره كاهش سهميه بنزين براي فصل زمستان منتشر شده است كه هيچ گونه رسميتي ندارد و مورد تأييد نيست. وي در ادامه تأكيد كرد: هيچ گونه تصميمي براي كاهش سهميه بنزين تاكنون اتخاذ نشده است و موضوع كاهش سهميه بنزين را تأييد نمي‌كنيم. ادامه مطلب را بخوانید.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/18 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
مهران مدیری مهمان ویژه همسر رئیس جمهوری عراق
 
«هیرو ابراهیم احمد»، همسر جلال طالبانی رئیس جمهور عراق این دعوت را به منظور آشنا شدن با توانایی های این هنرمند انجام داده است ضمن آنکه قرار است از توانایی های «مهران مدیری» استفاده و بهره برداری شده و همچنین هنرمندان دو کشور . . .
 در حالی که چندی قبل کنسرت بزرگ مهران مدیری به همراه گروه موسیقی «دارکوب» لغو شد، او این روزها خود را برای سفر به عراق آماده می کند که به دعوت همسر جلال طالبانی رئیس جمهور این کشور برای بازدید از منطقه کردستان صورت گرفته است. ادامه مطلب را بخوانید.

  


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/18 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

با توجه به شرایط فعلی جهان و بحران اقتصادی بزرگی که روز به روز گسترده تر می شود، تصمیم گرفتیم نگاهی گذرا داشته باشیم بر بحران اقتصادی جهان و به طور خلاصه وار در سه یا چهار قسمت حاصل آن را تقدیم دوستان می کنیم. شاید دانستن این که ریشه های این بحران چگونه شروع شد برای ما یک سوال مبهم بوده و پاسخ به آن می تواند مفید واقع شود. مقاله حاضر به قلم دوست ارجمند کامران غیاثوند تهیه شده و در چند قسمت تقدیم می شود. مهرداد پاک منش ـ سرپرست گروه

 جهان چگونه دچار بحران شد؟ (قسمت اول)

 آمریکا صاحب بزرگ ترین بازار بورس دنیاست. "وال استریت" معتبرترین بازار بورس جهان است که بزرگ ترین موسسات مالی و اعتباری در آن مشغول معاملات سهام هستند. جنرال موتورز یکی از پرسابقه ترین شرکت های وال استریت است که با تکیه بر یافته های دانشمند ارجمندی به نام توماس ادیسون در حدود یکصد و پنجاه سال پیش تأسیس شد و ابرقدرت گوگل یکی از نوپاترین این موسسات و در عین حال قویترین موتور جستوگر اینترنتی جهان است آن هم در عصری که اخیراً دانشمندان اعلام کرده اند علم هر روز میلیون ها برابر روز قبل پیشرفت می کند.

"داو جونز" با داشتن چندین رقیب دیگر، معتبرترین شاخص معاملات سهام در وال استریت است.  تعبیری ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، از بین چندین هزار موسسه بزرگ و کوچک که در وال استریت فعالیت می کنند، در یک نمونه گیری حدود 120 موسسه به عنوان موسسات برتر انتخاب شده اند. ادامه مطلب را بخوانید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/15 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
عمليات تعيين حريم و كاوش ارگ باستاني نوشيجان ملاير آغاز شد

 

مدير ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ملاير از آغاز عمليات كاوش و تعيين حريم ارگ تاريخي باستاني نوشيجان خبر داد. يارولي سيف  افزود: امسال ۳۰۰ ميليون ريال براي اين منظور بودجه دراختيار ميراث فرهنگي ملاير است. وي گفت : در سال جاري همچنين براي محوطه‌سازي اين بناي تاريخي ۷۳۰ ميليون ريال تخصيص يافته كه در زمان حاضرفعاليتهاي عمراني و كاوش روي تپه اين بنا در حال انجام است. وي ادامه داد: بناي تاريخي نوشيجان كه ابتدا به صورت تپه‌هاي باستاني بود از سال ۱۳۴۶ مورد كاوشهاي باستان‌شناسي قرار گرفت كه در نتيجه شش فصل كاوش سه دوره تاريخي در آن شناسايي شد. وي از قرار گرفتن اين بناي تاريخي در فهرست مناطق گردشگري نمونه كشور خبر داد و گفت: با توجه به قدمت اين اثر تاريخي و پتانسيل خوب شهرستان ملاير اين منطقه نمونه گردشگري توسعه مي‌يابد تا پذيراي گردشگران بسياري از داخل و خارج كشور باشد. ارگ تاريخي نوشيجان در حدود ۶۰ كيلومتري جنوب شرق همدان و ۲۰ كيلومتري شمال غرب ملاير روي تپه‌هاي به ارتفاع ۳۷ متر در دشت "شوشاب" واقع شده است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

این مقاله به همه انجمن های ادبی شعر و شاعران شهرستان ملایر تقدیم می شود. مهرداد پاک منش ـ سرپرست گروه

هایکو؛ شعر ژاپنی

 هایکو گونه‌ای ‌از شعر ژاپنی است که در حجمی اندک و با زاویه نگاه خاص اتفاق می‌افتد. این گونه شعر علاوه بر ساختار مشخص، از نظر محتوایی نیز یک نوع ادبی ویژه به‌حساب می‌آید. هایکو امروزه در تمام جهان شناخته شده است و در ادبیات فارسی با قالب «طرح» مشابهت‌هایی دارد که این مشابهت‌‌ها باعث تعریف دوری شده و شناخت هر دو را با تسامح همراه کرده است. در این نوشتار ویژگی‌های هایکو و طرح با هدف باز شناخت آن‌ها از یکدیگری به بیان آمده است. بی‌گمان داد و ستد میان ادبیات ملت‌ها و زبان‌های متفاوت امروزی نیست، اگرچه هیچ‌گاه فراوانی امروزه را نداشته است. در میان این تجارت شوق‌مند و ذوق‌مند برخی کالاها، دلبری و دلربایی بیشتری داشته‌اند و همچون مشک‌ چین و آبگینه حلب به اقصاسوی جهان سفر کرده‌اند.  هایکو، گونه‌ای از شعر ژاپنی ، از جمله این کالاها به حساب می‌آید. امروزه هایکو تقریباً در هیچ زبان و فرهنگی، واژه‌ای ناشناخته نیست. واژه‌ای که اشاره دارد به قالب شعری هفده هجایی در ادبیات ژاپن که در حدود قرن هفدهم میلادی به وجود آمده است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

معاون سازمان ميراث فرهنگي همدان اعلام كرد

مرمت فاز دوم خانه تاريخي لطفعليان ملاير به زودي به پايان مي‌رسد

معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: مرمت فاز دوم خانه تاريخي لطفعليان ملاير تا چند هفته آينده به اتمام مي‌رسد. موسي رسولي افزود: مرمت فاز نخست خانه تاريخي لطفعليان سال گذشته انجام پذيرفته و سپس به موزه تبديل شد. وي تصريح كرد: مرمت فاز دوم اين خانه در حال حاضر 90 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و اميدواريم تا چند هفته آينده به اتمام برسد. معاون سازمان ميراث فرهنگي استان همدان گفت: در اين بنا مرمت و بازسازي تمام خانه، كف‌سازي، ديوارسازي، بام‌سازي و احياي نما و طاق‌هاي فرو ريخته انجام شده است. وي با بيان اينكه براي مرمت فاز دوم اين خانه 90 ميليون تومان اعتبار هزينه شده است، خاطرنشان كرد: خانه لطفعليان مجموعه سكونتگاهي مربوط به دوره قاجار است كه با 150 سال قدمت به يادگار مانده است. خانه لطفعليان در دوران قاجار شاهد تحرك و فعاليت خوانين، متنفذان و گروه‌هاي مختلف مردم دوره قاجار بوده اينك كاربري گنجينه يافته و به مقصد گردشگران منطقه مبدل شده است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

حاشیه هایی از همایش سی سال قانون گذاری در مجلس

کروبي در سخنراني خود با اشاره به اينکه هاشمي رفسنجاني، برخي از ذخاير نظام در عرصه اجرا و قضا را عتيقه خوانده بود، گفت:‌ البته منظور ايشان آن بود که آنها قديمي و با اهميت هستند و معني بدي ندارد. اين بخش از سخنان وي با لبخند هاشمي رفسنجاني همراه شد.

همايش سي‌‏امين سال قانونگذاري و نظارت صبح امروز در صحن علني مجلس برگزار شد. حضور نمايندگان ادوار گذشته مجلس که به دعوت نمايندگان مجلس هشتم براي حضور در اين همايش به بهارستان آمده بودند، چشمگير بود. تا ساعت 9:10 که هنوز مراسم آغاز نشده بود، نمايندگاني چون محمود دعايي،‌ شهربانو اماني ، جمليه کديور، علي اکبر محتشمي‌‏پور و علي تاجرنيا و ... از مجلس ششم، حسين مظفر، امير رضا خادم، الهام امين زاده و دانش منفرد از مجلس هفتم، عسگر اولادي، حميدرضا ثروتي و ... از مجلس پنجم و جمعي از نمايندگان ادوار پيشين در مجلس حضور يافته بودند. عزت الله سبحاني نيز از نمايندگان دور اول نيز در مجلس حضور داشت. اما چهره‌‏هاي شاخصي چون حسن روحاني، محمدرضا خاتمي، آرمين و نبوي و ... غايب بودند. در ساعت 9:10 لاريجاني به همراه هاشمي، ‌‏ناطق نوري، خاتمي و حداد عادل با هم وارد مجلس شدند و هيات رئيسه آنها را همراهي مي‌‏کردند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
تکذیب ترور سردار رادان چاپ

رییس اطلاع رسانی نیروی انتظامی از تکذیب ترور جانشین فرمانده ناجا خبر داد.
سرهنگ مهدی احمدی رییس شورای اطلاع رسانی ناجا روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار حقوقی- انتظامی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، با اعلام این خبر افزود: انتشار خبر ترور سردار رادان فاقد صحت بوده و این خبر از سوی ناجا تکذیب می شود.


خبرگزاری ایسکانیوز می افزاید: سردار رادان جانشین فرمانده ناجا که چندی پیش از سوی فرماندهی ناجا به عنوان جانشین فرماندهی ناجا منصوب شد، پیش از این نیز در سمت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز هدف ترور قرار گرفته بود که آن هم از سوی مقامات ناجا تکذیب شد.

نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماينده‌ تويسركان در مجلس:
ارايه گزارش از برنامه چهارم زمينه تدوين برنامه پنجم را فراهم مي‌كند

نماينده‌ مردم تويسركان در مجلس شوراي اسلامي در نطق پيش از دستور امروز -چهارشنبه- به مشكلات صنايع كشور ناشي از بحران اقتصادي، برنامه‌ي توسعه و هدفمند كردن يارانه‌ها پرداخت. شهريار طاهرپور با تشكر از ابتكار عمل رييس مجلس شوراي اسلامي در برگزاري همايش 30 سال قانونگذاري و نظارت مجلس، افزود: براي اولين بار جمعي از سرمايه‌هاي انساني با ديدگاه و نظرهاي مختلف گردهم آمدند و نواي مهرباني سر دادند، چيزي كه در شرايط فعلي به شدت مورد نياز كشور است، و ابعاد اين حركت بزرگ بايد در جلسات مختلف تبيين شده و ساز و كاري براي تداوم آن پيش‌بيني شود. عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس، با اشاره به رو به اتمام بودن سال پاياني برنامه چهارم توسعه، با بيان اين‌كه طي دوره‌ زماني اجراي برنامه چهارم توسعه اخبار خوبي از اقدامات دولت در زمينه عمران و آباداني به گوش مي‌رسد، تصريح كرد: اين موفقيت را به دولت تبريك مي‌گويم، ولي با اين وجود ارايه گزارش مستدل و جامع از چگونگي اجراي برنامه كه جزء تعهدات قانوني دولت است، راه را بر هر گونه حرف و حديثي بسته و زمينه را براي طراحي و تدوين برنامه پنجم فراهم مي‌سازد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
 فرماندار تويسركان:
انجمن سينماي جوانان نيازمند حمايت است
 
‌فرماندار تويسركان گفت: انجمن سينماي جوانان تشكيلات بالقوه‎اي است كه نقش بزرگي در انتقال انديشه‌ها، تفكرها و تمدن‎ها مي‌تواند داشته باشد و دولت بايد از اين ظرفيت حمايت كند.
به گزارش فارس، حسن بهرام‌نيا در ديدار با مسئولان دفاتر سينماي جوانان استان همدان افزود: ‌سينماي جوانان مي‌تواند در همه زمينه‌ها در شهرستان‌ها از زمينه فرهنگي گرفته تا اقتصادي و اجتماعي تأثيرگذار باشد.
وي با تأكيد بر آن كه سينما نقش بسيار بزرگي در انتقال انديشه‌ها، تفكرها و تمدن‌ها دارد، گفت: انجمن سينماي جوانان مي‌تواند با فرهنگ‌سازي زمينه تحول را ايجاد كند، لذا دولت بايد از اين ظرفيت حمايت كند چرا كه استفاده از تفكر خلاق نيروي انساني عامل پيشرفت جامعه است و اگر اين تفكر، قالب هنري به خود بگيرد تأثير آن دو چندان خواهد شد.
فرماندار تويسركان خاطر نشان كرد: جوانان بايد در عرصه فيلم كوتاه حمايت شوند و راه را براي پيشرفت آنان فراهم كنيم. وي افزود: علي‌رغم اين كه محدوديت‌هايي در بحث اعتبارات هست، اما ما با تمام توان به دفتر سينماي جوان كمك خواهيم كرد، چرا كه اين انجمن مناسب عمل كرده و از ظرفيت جوانان فيلم‌ساز خوب استفاده شده است.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
اتمام مرمت فاز نخست خانه تاريخي اقتداري در تويسركان
 
معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: مرمت فاز نخست خانه تاريخي اقتداري در تويسركان به پايان رسيد.
به گزارش فارس موسي رسولي افزود: خانه تاريخي اقتداري در يك مجموعه بوده و داراي سه خانه است كه در فاز نخست يكي از اين سه خانه مرمت شد.
وي اضافه كرد: مرمت اين خانه شنبه گذشته توسط پيمانكار به پايان رسيد و تحويل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان شد.
معاون سازمان ميراث فرهنگي استان همدان تصريح كرد: در اين خانه اقدامات مرمتي نظير ساخت ديوارها ، حياط ‌سازي، نصب در و پنجره‌ها ، كف‌سازي، ديوارسازي و باغ سازي انجام شد. وي با بيان اينكه در اين فاز 30 ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات استاني هزينه شده است، خاطرنشان كرد: خانه تاريخي اقتداري مربوط به اواخر دوران قاجار و اوايل پهلوي است.
 
منبع: فارس
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
عليخاني: چرا آه مردم وزير جهاد را نمي‌گيرد تا ساقط شود

 

نماينده قزوين با تأكيد با بر اين‌كه در جلسه مذاكره با وزير جهاد كشاورزي شركت نخواهم كرد، گفت: بنده وزير كشاورزي را قبول ندارم و خواستار استيضاح ايشان هستم. به گزارش فارس، قدرت الله عليخاني نماينده مردم قزوين پيش از پايان جلسه علني امروز چهارشنبه مجلس در تذكري  با استناد به ماده 17 آيين‌نامه‌اي داخلي با اشاره به پيشنهاد علي لاريجاني براي تشكيل جلسه‌اي براي متقاعد شدن استيضاح كنندگان اظهار داشت: من فرمايش‌هاي شما را قبول دارم، ولي بدانيد بنده با وزير جهاد كشاورزي نخواهم نشست چون وزير كشاورزي را قبول ندارم.
وي با اشاره به مشكلات كشاورزان مردم قزوين اظهار داشت: كشاورزي در استان قزوين در حال نابودي است و هر جا كه براي سركشي و بازديد به مناطق كشاورزي قزوين سر مي‌زنم، آه و ناله مردم بلند است، اما نمي‌دانم كه چرا آه و ناله مردم وزير جهاد كشاورزي را نمي‌گيرد تا سقط شود و رها شويم.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 لاريجاني،قاليباف،رضايي و ولايتي به‏دنبال وحدت اصولگرايان

 

لاریجانی، قالیباف،رضايي و ولایتی در جهت رسیدن به وحدت حداکثری تلاش می کنند. عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران گفت: لاریجانی، قالیباف،رضايي و ولایتی در جهت رسیدن به وحدت حداکثری تلاش می کنند و هیچگونه اختلاف و دودستگی در جریان اصولگرایی وجود ندارد. مجتبي شاكري در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: تلاش هايي در حال انجام است تا تكثر در بين كانديداهاي اصولگرا از بين برود و اجماع حاصل شود.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

در سومين فصل از كاوش‌هاي باستان‌شناسي؛

نخستين رج از خشت‌هاي معماري دوره ماد در ملاير كشف شد

باستان‌شناسان در سومين فصل از كاوش‌هاي باستان‌شناسي روستاي پاتپه‌گونسپان ملاير، موفق به كشف نخستين رج از خشت‌هاي معماري مربوط به دوره ماد (عصر آهن پاياني) در پشت سد كلان شدند. استان‌شناسان اميدوارند با كاوش در اين تپه، در كنار نوشيجان ملاير و گودين‌تپه كنگاور، نشانه‌هاي ديگري از فرهنگ دوره ماد را به دست آورند تا تاريكي باستان شناختي اين دوره كمرنگ‌تر شود. سومين فصل از كاوش‌هاي باستان شناسي پاتپه گونسپان ملاير، منجر به شناسايي نخستين رج از خشت‌هاي دوره ماد و همچنين كشف سفال‌هاي شاخص اين دوره شد. سرپرست هيئت كاوش در اين زمينه اظهار داشت: در سومين فصل كاوش در گونسپان پاتپه ملاير اهم يافته‌هاي گروه كاوش عبارت است از بقاياي زيرين لايه‌هاي استقرار اشكاني گونسپان همراه با سفالينه‌هاي خوش ساخت جلينگي (كلينكي) و آشكار شدن فوقاني‌ترين رج خشت‌هاي مربوط به معماري عصر آهن پاياني كه با مجموعه‌اي از تكه سفال‌هاي نخودي غربي جديد همراه بوده و در نظر بسياري از متخصصان، سفال مشخصه دوره ماد است.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
بلاگفا هک شد!

امروز از ساعت ۸ صبح تا حدود ۳  بعدازظهر برای چندین مرتبه تلاش کردم تا وارد محیط وبلاگ خودم شوم اما هر بار قصد ورود به بلاگفا را داشتم با این پیام مواجه شدم که: "وبلاگی ّبه این آدرس پیدا نشد" پس از جست و جو بالاخره موفق شدم خبری در تابناک بخوانم که اشاره کرده بود سایت بلاگفا توسط یک هکر حرفه ای ک شده و تیم متخصصین بلاگفا در حال رفع این اشکال هستند. پس از این که حدود ساعت ۳ موفق شدم صفحه اصلی بلاگفا را ببینم نفس راحتی کشیدم. واقعا خطر از بیخ گوشمان گذشت!

نوشته شده در تاريخ 87/09/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
 

گربه ايراني براي سی و نهمین بار ، برترين گربه جهان شد

 

يك گربه نژاد ايراني براي سي و نهمين بار، لقب برترين گربه جهان را در مسابقه بين‌المللي گربه‌ها در آتلانتاي آمريكا از آن خود كرد. «براندون مور» 22 ساله صاحب اين گربه ايراني، گفت: گربه مشكي من از نژاد ايراني و يك ساله است، «سانتوس» براي سي و نهمين بار برنده جايزه بهترين و زيباترين گربه جهان شد و من از اين موضوع بسيار خوشحالم، اين در حاليست كه «سانتوس» در ميان گربه‌هايي از اوكراين، بلژيك و هلند مقام اول را كسب كرده است.

http://www.heyvanat.com/animal-gallery/cat/NEGAR_04097.jpg

نوشته شده در تاريخ 87/09/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
چند گفتار از بزرگان در مورد زن

 زن "ریحانه آفرینش" ، در طول تاریخ همواره مورد بحث و توجه بزرگان واقع گردیده و دیدگاه های مختلفی در مورد او وجود دارد. در مطلب ذیل مختصرا سخن بعضی از بزرگان در بیان جایگاه، مقام و ارزش زن ارائه می شوذ:

ـ  حضرت علی (ع) : دختر، فرزندی است مهربان، مونس، مددکار، مبارک و مربی .
ـ  امام سجاد (ع) : بهترین ِ فرزندان شما دخترانند .
ـ  امام صادق (ع) : دختر « حسنه » و پسر « نعمت » است ، حسنه ثواب و نعمت حساب دارد .
ـ  لامارتین : منشأ هر کار بزرگی زن است ، زن کتابی است که جز به مهر و محبت خوانده نمی شود.
ـ  امرسون : تمدن چیست ؟ نتیجه نفوذ زنان پاکدامن است .
ـ  شیلر شاعر انگلیسی : هر کجا مردی یافت شد که به مقامات عالیه رسیده یقیناً زنی پاکدامن او را همراهی کرده است .
ـ  ناپلئون : اگر زن نبود نوابغ جهان را چه کسی پرورش می داد؟
ـ  آناتول فرانس : زن رسماً مربی مرد و مهّذب اخلاق اوست .
ـ  ویلیام شکسپیر : چیزی که زن دارد و مرد را تسخیر می کند ، مهربانی اوست ، نه سیمای زیبایش .
ـ  گوته : زن تاج سر آفرینش است ، او شریک زندگی و یار ساعات درماندگی است.
ـ  برنارد شاو : زن شاهکار خلقت است

نوشته شده در تاريخ 87/09/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نامه آبراهام لینكلن به معلم پسرش

 به پسرم درس بدهید
او باید بداند كه همه مردم عادل و همه آن ها صادق نیستند ، اما به پسرم بیاموزید كه به ازای هر شیاد ، انسان صدیقی هم وجود دارد . به او بگویید ، به ازای هر سیاستمدار خودخواه ، رهبر جوانمردی هم یافت می شود . به او بیاموزید ، كه در ازای هر دشمن ، دوستی هم هست . می دانم كه وقت می گیرد ، اما به او بیاموزید اگر با كار و زحمت خویش ، یك دلار كاسبی كند بهتر از آن است كه جایی روی زمین پنج دلار بیابد . به او بیاموزید كه از باختن پند بگیرد . از پیروز شدن لذت ببرد . او را از غبطه خوردن بر حذر دارید . به او نقش و تاثیر مهم خندیدن را یادآور شوید . اگر می توانید ، به او نقش موثر كتاب در زندگی را آموزش دهید . به او بگویید تعمق كند ، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان دقیق شود . به گل های درون باغچه و زنبورها كه در هوا پرواز می كنند ، دقیق شود .ئ به پسرم بیاموزید كه در مدرسه بهتر این است كه مردود شود اما با تقلب به قبولی نرسد . به پسرم یاد بدهید با ملایم ها ، ملایم و با گردن كش ها ، گردن كش باشد . به او بگویید به عقایدش ایمان داشته باشد حتی اگر همه بر خلاف او حرف بزنند .
به پسرم یاد بدهید كه همه حرف ها را بشنود و سخنی را كه به نظرش درست می رسد انتخاب كند .
ارزش های زندگی را به پسرم آموزش دهید . اگر می توانید به پسرم یاد بدهید كه در اوج اندوه تبسم كند . . . .ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
کیهان: خبر ویژه داریم، خاتمی ستاد زده است

 روزنامه کیهان در بخش اخبار ویژه امروز یک‌شنبه خود نوشت:
بنابر اخبار دريافتي، محمد خاتمى موافقت اوليه با راه اندازى ستادهاى انتخاباتى خود را اعلام کرده است. شنيده ها حاکى است خاتمى چندى پيش و درپى پيشنهاد برخى نزديکان خود مبنى بر ضرورت راه اندازى زودهنگام ستادهاى انتخاباتى با اين ايده موافقت کرده و هم اکنون مقدمات اجرايى اين کار در دست انجام است. ظاهراً عبدالواحد موسوى لارى فردى است که خاتمى موافقت خود را براى راه اندازى اين ستادها به وى ابلاغ کرده است. مدافعان آغاز زودهنگام فعاليت ستادهاى خاتمى عقيده دارند اگر بيش از اين زمان را از دست بدهند ديگر فرصتى براى فعاليت مؤثر نخواهند داشت. برخى اصلاح طلبان ابراز نگرانى کرده اند که اعلام بى ميلى علنى به حضور در انتخابات و در عين حال فعاليت پنهانى در اين راستا نشانى از عدم صداقت و سياسى کارى در مقابل مردم تلقى شود. گفتنى است که از سوى ديگر اصرار اصولگرايان براى حضور خاتمى و مشخص شدن وزن سياسى وى از جمله نگرانى هاى جدى خاتمى است مخصوصاً آن که طى 6 سال گذشته در تمام مراحل انتخاباتى پيروزى از آن اصولگرايان بوده است و در انتخابات مجلس هشتم ليستى که خاتمى آن را تأييد کرده بود با بى توجهى معنى دارى از سوى مردم روبرو شد.

نوشته شده در تاريخ 87/09/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
عکس هایی از بازسازی مقبره کورش را ببینید:

برای دیدن بقیه تصاویر روی ادامه مطلب کلیک فرمایید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
احداث كارخانه شيره و نوشابه انگور خاورميانه دربخش زند
 
کارخانه توليدكننده شيره و نوشابه انگور در خاورميانه در زميني به مساحت 30 هزار مترمربع و با اعتبار يك ميليارد تومان و با اشتغالزايي 50 نفر به زودي در بخش زند احداث خواهد شد.
بخشدار زند با بيان اين خبر در گفتگوي اختصاصي به خبرنگار ما گفت: قلب صنعت استان همدان در بخش زند مي‌تپد و با توجه به روند رو به رشد و توسعه زيرساخت‌ها و وجود كارخانجات مهم صنعتي و استقبال سرمايه‌گذاران از سرمايه‌گذاري در بخش زند، اين بخش در حال تبديل شدن به عنوان صنعتي‌ترين بخش و قلب صنعت استان است.
حمزه عبدكوند اظهار داشت: وجود كارخانه كيان وينسا با اشتغالزايي 150 نفر، كارخانه كيان كرد 350 نفر، معدن سرب آهن گران 150 نفر، شهرك صنعتي فولاد جعفري، 500 نفر سد كلان 200 نفر، راه‌آهن 700 نفر، محور چهار خطه نيز براي 100 نفر اشتغال ايجاد كرده است.
وي از بهره‌برداري كارخانه كاني‌سازي، فلزكاري و آبميوه با اشتغالزايي 400 نفر و همچنين تكميل و بهره‌برداري كامل شهرك صنعتي با اشتغالزايي 10 هزار نفر خبر داد و افزود: وجود اين كارخانجات، بخش زند را از نظر صنعتي و اشتغالزايي در سطح استان برجسته مي‌نمايد.
وي از ديگر مزيت‌هاي بخش زند را وجود خط آهن سراسري با دو ايستگاه فرعي و يك ايستگاه اصلي و محور چهار خطه ملاير به اراك دانست و افزود: اميد است قطعه اول آن تا بهار سال آينده به بهره‌برداري برسد.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

پس از طرح اظهارات هفته پیش هاشمی رفسنجانی در خصوص کارگزاران این بار ناطق نوری از زاویه ای دیگر اتفاقات جدیدی ر واگویه کرده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 خاطرات ناطق نوری به ماجرای کارگزاران و کرباسچی

 ناطق نوری می‌گوید: بحث كارگزاران را آقای هاشمی رفسنجانی مطرح كرده بود و بحث پنج نامزد بهانه بود. تصمیم تشكیل كارگزاران از قبل گرفته شده بود. مقام معظم رهبری هم با كارگزاران برخورد كرده و فرموده بودند آن‌هایی كه وزیر هستند و مسئولیت دارند نمی‌‌توانند در این تشكیلات باشندادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 

کنسرت موسیقی مهران مدیری لغو شد

كنسرت «مهران مديري» كه قرار بود از 11 آذر در تهران برگزار شود، مجوز اجرا نگرفت. صمد طالقاني مدير برنامه‌ گروه داركوب در گفت‌وگو با فارس گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته قرار بود گروه داركوب به همراه مهران مديري از 11 آذر در تالار بزرگ كشور كنسرت خود را برگزار كنند اما متاسفانه صدور مجوز اين كنسرت در آخرين مرحله از سوي دفتر موسيقي ارشاد متوقف شد. وي ادامه داد:با وجود تمرينات 2 ماهه گروه شب گذشته ترابي معاون مدير كل ارشاد اعلام كردند كه به اين كنسرت مجوز داده نمي‌شود و اين در حالي است كه گروه داركوب و مهران مديري دو هفته پيش نيز در همين تالار كنسرتي را برگزار كردند. 
طالقاني در ادامه افزود: ما قصد داشتيم هفته آينده در اين كنسرت كارهاي خوب و شايسته مردم را به آنها ارائه دهيم اما گويا سيستم طوري است كه با كارهاي اينچنيني مخالفت مي‌شود. مدير برنامه كنسرت داركوب در خصوص دلايل ارشاد مبني بر عدم صدور مجوز بيان داشت: متأسفانه مسؤولين ارشاد دليلي را براي اين كار عنوان نمي‌كنند و ما هم نمي‌دانيم دليل ندادن مجوز به گروهي كه دو هفته پيش كنسرت داده، چيست.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
بزرگ ترین موج رانت خواری در تاریخ اقتصاد ایران  

آمار رسمی ارائه شده توسط رئیس کل بانک مرکزی که رقم مطالبات معوقه شبکه بانکی را 31 هزار میلیارد تومان عنوان کرده، بیانگر بزرگ ترین موج دست اندازی به منابع اقتصادی ایران است.
تا پایان سال 1383 و ظرف بیش از یکصد سال عمر شبکه بانکی در ایران، ارزش کل مطالبات معوقه بانک ها از مشتریان خود کمتر از چهار هزار میلیارد تومان بود و اکنون در مدت سه سال و نیم، هفت برابر عملکرد یکصدسال ماقبل شده است. به دشواری می توان موجی از رانت خواری در تاریخ اقتصاد ایران را از این بزرگ تر پیدا کرد. اصلی ترین علت این رویداد سه نوع تصمیم گیری دولت نهم در مورد تسهیلات بانکی بوده است. نخست آنکه دولت نهم پس از افزایش فشار بر شبکه بانکی و اعطای حداکثر وام ممکن به متقاضیان که حتی به عزل یکباره مدیران بانک های دولتی و وارد آوردن فشار بر بانک های خصوصی انجامید، نرخ بهره را چنان کاهش داد که در برابر موج همزمان فزآینده تورم، دریافت وام بانکی و تلاش برای پس ندادن آن دارای رانت ذاتی شد. در مرحله بعد و به سبب تمایل دولت به اعطای هرچه بیشتر وام، بسیاری از وام گیرندگان وثیقه کافی و معتبری به عنوان تضمین وام دریافتی که اساس رابطه نظام بانکی و وام گیرنده را تشکیل می دهد نزد بانک ودیعه نگذاشتند یا بانک ها از آنان وثیقه چندان محکم و معتبری طلب نکردند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
امین حسین رحیمی نماینده ملایر در مجلس: رشد علمی کشور مدیون جوانان بسیجی است


جلسه مسئولان اتحادیه های انجمنهای اسلامی دانش آموزی استان همدان با نمایندگان مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی دیروز برگزارشد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران در این جلسه رحیمی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی رشد علمی در همه زمینه ها به خصوص فناوری هسته ای را مدیون تلاش دانشمندان و جوانان بسیجی دانست و گفت: در حال حاضر درگیری های سیاسی درکشور پایین آمده است و زمینه برای فعالیت جوانان و نوجوانان در عرصه های علمی بیش از گذشته فراهم شده است.
آقای رحیمی افزود: برای داشتن کشوری قوی در منطقه باید از تمام ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کرد و در این میان اتحادیه های انجمن اسلامی پایه های مناسبی برای رسیدن به قله های ترقی است ونباید از آنها تنها برای فعالیت های تک جانبه بهره جست.

منبع: باشگاه خبرنگاران همدان

نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
هاشمي رفسنجاني در اجلاس حمايت از كرسي‌هاي آزادانديشي:
آزادانديش غير ديني هم ارزش دارد
 
رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه آزادانديشان مطلق و غير ديني از متحجران جلوتر هستند، گفت: ممكن است در مسير اين دسته از آزادانديشان اشتباهاتي پيش آيد ولي باز هم از متحجران جلوترند.
به گزارش فارس، اكبر هاشمي رفسنجاني كه صبح روز پنج‌شنبه در نخستين اجلاس تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي و هيات حمايت از كرسي‌هاي نظريه‌پردازي در واحد علوم و تحقيقات دانشگاه مذكور سخن مي گفت، از ورود روحانيون به عرصه سياست، طرح مساله ولايت فقيه، تشكيل مجمع تشخيص مصلحت نظام و تصميم حضرت امام براي پايان جنگ به عنوان چهار نوآوري بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران نام برد. رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه طرح ولايت فقيه از سوي امام راحل (ره) در نجف، تحولي عمده در الگوسازي براي حكومت اسلامي بود، افزود: پيش از انقلاب اسلامي روحانيت براي پرداختن به مسائل سياسي و حكومتي در حوزه، واقعا مشكل داشت و به همين علت، ورود حضرت امام به عنوان يك مرجع تقليد به سياست را مي‌توان يك نوآوري بزرگ دانست.
وي افزود: اينكه در دوران غيبت امام عصر (عج) بايد جانشين لايقي براي آن حضرت داشته باشيم كه از نظر خصلت به ايشان نزديك باشد، اصلي شد كه همه مشكلات ما را در زمان حيات امام (ره) حل كرد و اگر امام نبود، مشكلات‌ ما به بن‌بست مي‌رسيد و طلسم مي‌شد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار داشت: هنگامي كه من رياست مجلس را به عهده داشتم، مجلس مصوبات زيادي داشت كه شوراي نگهبان آن را خلاف شرع تلقي مي‌كرد و امام ديدند در اين صورت هيچ كار كارشناسي مقابل اين فقها جواب نمي‌دهد و با وجود آنكه در مجلس هم مجتهد‌هاي قوي‌تري از شوراي نگهبان وجود داشتند، تصميم با شوراي نگهبان بود.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

یاران احمدی نژاد پراکنده می شوند:

پدر داماد احمدی نژاد هم منتقد دولت شد!

 

دایره منتقدان رئیس دولت نهم از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هم فراتر رفته و به خانواده و اقوام احمدی‌نژاد رسیده است. به گزارش روزنامه کارگزاران، «احمد خورشیدی» دبیر كل جمعیت خدمتگزاران و از مسوولان ارشد ستادهای احمدی‌نژاد در انتخابات گذشته ریاست جمهوری، نخستین فرد از اقوام رئیس دولت است كه به صراحت انتقاد از او را پیشه می‌كند. خورشیدی پدر داماد احمدی‌نژاد است. او دیروز با ناموفق خواندن عملكرد احمدی‌نژاد در دور اول ریاست‌جمهوری گفت: «متاسفانه عملكرد احمدی‌نژاد در دور اول ریاست‌جمهوری خود به‌گونه‌ای ناموفق بود كه رقبای وی با ارزیابی شرایط و تحلیل‌های سیاسی خود به این نتیجه رسیده‌اند كه وارد عرصه انتخابات شوند و از این دیدگاه از نظر من احمدی‌نژاد هیچ ‌شانسی برای انتخاب دوباره ندارد». خورشیدی گفت: می‌توان گفت كه در انتخابات آتی از هر جبهه ما شاهد دو كاندیدای اصلی و دو كاندیدای فرعی خواهیم بود. چنانچه از دیدگاه من دو كاندیدای فرعی اصولگرایان به‌غیر از قالیباف و احمدی‌نژاد، دانش‌جعفری و مظاهری هستند و با توجه به تحلیل‌های سیاسی احتمال می‌رود كه تا آخر انتخابات نیز دو كاندیدای اصلی اصولگرایان در صحنه باقی بمانند و بعید می‌دانم كه با رقابت جدی كه میان این دو نفر دیده می‌شود هیچ كدام از آنها حاضر به كناره‌گیری به نفع طرف مقابل خود شوند. ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

انتقاد نماینده ملایر از عملکرد اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان همدانحسن ونایی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان ملایر پس از بررسی روند تجهیز و نوسازی مدارس بخش های سامن جوکار و زند ملایر از عملکرد ضعیف اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان همدان به شدت انتقاد کرد.
حسن ونایی در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: متأسفانه هیچ گونه اعتباری تاکنون از این اداره کل برای تجهیز و نوسازی مدارس بخش های تابعه شهرستان ملایر اختصاص نیافته است.
وی توزیع اعتبارات این سازمان در سطح استان را براساس تمرکز محوری دانست و افزود: بیش از 60 درصد مدارس بخش های مختلف ملایر نیازمند به تجهیز یا نوسازی هستند و نزدیک به 10 درصد این مدارس در آستانه تخریبند و کوچکترین توجهی تاکنون نسبت به تعمیر و تجهیز این مدارس انجام نشده است .
ونایی خواستار رسیدگی به مدارس ساخته شده سطح استان شد و اظهارداشت: هزینه نگهداری از مدارس شهرستان بسیار کمتر از هزینه ساخت مدارس جدید است و فشار کمتری به بدنه دولت وارد می شود.
گفتنی است در بخشهای شهرستان ملایر بیش از 70 مدرسه در مقاطع ابتدایی / راهنمایی ومتوسطه وجود دارد.

نوشته شده در تاريخ 87/09/07 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

کسب سه مدال مسابقات توانیابان جهان توسط ورزشکار زن ملایری

فاطمه روستایی عضو تیم ملی توانیابان کشور است و پیش از این 27 مدال دیگر در مسابقات کشوری و جهانی کسب کرده است . . .

فاطمه روستایی در مسابقات توانیابان جهان که در کشور ابوظبی ، هفته گذشته برگزار شد دو مدال طلا در بخش های دوی 400 متر و پرش طول و مدال نقره در بخش دوی امدادی کسب کرد.
وی که سال دوم دبیرستان در رشته خیاطی است پس از کسب سه مدال در این مسابقات دیروز به کشور و به وطن خود روستای حسین آباد ناظم وارد شد و با استقبال خوب مردم روبه رو شد.
وی عضو تیم ملی توانیابان کشور است و پیش از این 27 مدال دیگر در مسابقات کشوری و جهانی کسب کرده است و برای مسابقات جهانی 2010 توانیابان ایرلند و مسابقات المپیک توانیابان 2011 یونان هم پذیرفته شده است.
گفتنی است تیم توانیابان کشور مان در این مسابقات در مجموع مقام سوم را پس از کشورهای تونس و قطر کسب کرده است.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران همدان

نوشته شده در تاريخ 87/09/07 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

ریزش ساختمان بهورزی ملایر

دیوار ساختمان بهورزی ملایر پس از برخورد اتوبوس خط واحد به آن ریزش کرد.
در این حادثه که دیروز عصر روی داد ساختمان بهورزی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان بیش از 50 میلیون ریال خسارت دیده است و به اتوبوس خط واحد هم که از سراشیبی به سمت این ساختمان منحرف شده 20 میلیون ریال خسارت وارد شد.
مأموران راهنمایی و رانندگی مقصر این حادثه را راننده اتوبوس خط واحد معرفی کرده اند و نقص فنی خودروی وی ، مهمترین عامل این حادثه بوده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران همدان

نوشته شده در تاريخ 87/09/07 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
کلاس اینترکمپوس زیر نظر کارشناسان فوتبال باشگاه اینتر میلان در ملایر برگزار می شود


دوره اینترکمپوس شامل دوره آموزش فوتبال برای نونهالان به میزبانی ملایر در حال برگزاری است.
معاون سازمان تربیت بدنی کشور گفت: در این دوره 10 روزه 3 مربی از استان خوزستان / 3 مربی از استان اردبیل / 8 مربی از استان همدان / 3 مربی از استان تهران و 3 مربی از استان اصفهان آموزشهای لازم را برای پرورش بازیکنان نونهال ، زیر نظر کارشناسان فوتبال باشگاه اینتر میلان می گذرانند.
کیومرث هاشمی افزود: این دوره ها در 4 مدرسه فوتبال با همین نام در کشور برگزار شده و هدف اصلی از آن توجه ویژه و پرورش نونهالان در ورزش پایه فوتبال است.
وی همچنین خواستار افزایش دوره ها و داشتن مدیریت واحد در برنامه های بلند مدت در ورزش فوتبال شد و گفت : بهتر است این دوره ها در تمام استانهای کشور برگزار شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران همدان

نوشته شده در تاريخ 87/09/07 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نصب لامپ های کم مصرف در خیابانهای ملایربه مناسبت هفته بسیج لامپهای کم مصرف در خیابانهای شهرستان ملایر نصب شد.
طرح ضربتی روشنایی معابر توسط پایگاه بسیج شهید عباسپور امور برق ملایر با حضور 100 نفر از کارکنان در قالب 20 اکیپ و خودرو ، لامپهای پر مصرف معابر سطح شهرستان و روستاهای تابعه و حومه جمع آوری و از لامپهای کم مصرف به جای آن استفاده نمودند و در روشنایی و تعویض لامپهای سوخته روشنایی معابر اقدام نمودند / این طرح به مدت یک روز در ملایر اجرا می شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران همدان

نوشته شده در تاريخ 87/09/07 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي:

بخش اعظم زمين‌هاي شهرستان موقوفه هستند که توسط اشخاص متعدد براي ساخت و سازهاي عمومي و تجاري در اختيار مردم قرار گرفته‌اند.

حسن ونايي اظهارداشت: اوقاف ملاير يکي از معروفترين ادارات در سطح استان و حتي کشور است که درآمدهاي قابل توجهي از محل موقوفه ها جمع آوري مي شود. وي تصريح کرد: اگر اين موقوفات در جهت صحيح مديريت شوند فرصت مناسبي براي بهسازي شهرستان است. اين نماينده مردم در خانه ملت اظهارداشت: درآمدهاي حاصل از وقف بهترين راه کار اقتصادي خير انديشان و خيران مدرسه ساز است و تمام تلاش‌هاي 2 سال اخير اوقاف ملاير اين است که درآمدها براي آباداني و توسعه شهرستان انجام مي گيرد. وي در پايان اعلام داشت: مديران شهرستان و نمايندگان مجلس مصمم هستند چشم انداز ملاير را با استفاده از درآمد موقوفات تحقق بخشند.

منبع: ایسنا

نوشته شده در تاريخ 87/09/05 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

با تلاش اداره كل اطلاعات استان:

باند زمين‌خواران همدان به دام افتادند

يك باند زمين‌ خوار كه اراضي دولتي و بدون صاحب را به ارزش 200 ميليارد ريال به برخي تعاوني‌هاي مسكن و افراد حقيقي فروخته بود، در همدان متلاشي شد.
با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره كل اطلاعات استان همدان، دو نفر از اعضاي اصلي اين باند كه زمين ‌هاي مرغوب و بلاصاحب در مناطق مختلف شهرستان همدان را با جعل اسنادبه فروش مي‌رساندند، در اجراي دستور مقام قضائي دستگير و املاك مورد نظر به بيت‌المال بازگردانده شد. ارزش املاك تصرف شده 20 ميليارد تومان برآورد شده است
بر اساس گزارش روابط عمومي وزارت اطلاعات، مامورين اداره كل اطلاعات استان همدان ضمن تعامل و هماهنگي با نهادهاي ذيربط، طي نيمه نخست سال جاري نيز، از انجام معاملات و تنظيم سند اراضي قابل ملاحظه‌اي به ارزش بالغ بر 125 ميليارد و 600 ميليون ريال كه زمين خواران قصد فروش به افراد حقيقي و حقوقي را داشتند، جلوگيري كرده و به بيت المال بازگرداندند.

نوشته شده در تاريخ 87/09/05 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خبر داد:

60 درصد توليد مبلمان كشور در دست ملاير‌ي‌ها

بزرگترين خوشه صنعتي مبلمان با بيش از 800 كارگاه توليدي، حدود 60 درصد توليد مبلمان در كشور و اشتغال بيش از 4 هزار نفر در شهرك مبلمان ملاير وجود دارد. مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان با بيان اين مطلب در كارگروه امور اقتصادي و توليدي شهرستان ملاير، توليد كارگاه‌ها را مبل استيل، راحتي و دكوراسيون عنوان كرد و افزود: توليدات اين شهرك عمدتا به شهرهاي تهران صادر مي‌شود. ظاهر پورمجاهد با اشاره به پراكندگي كارگاههاي توليدي مبلمان افزود: اكثر اين كارگاه‌ها در ملاير به خصوص در دهنوآورزمان مستقر هستند. وي تعداد واحدهاي مبل استيل را 680 واحد، مبلمان راحتي 80 واحد و مبلمان دكوراسيون را 40 واحد عنوان كرد و افزود:ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 87/09/05 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
.: Weblog Themes By Blog Skin :.